no-img

انتخاب

انتخاب محصول مورد نظر

افزودن به سبد

افزودن محصول به سبد خرید

پرداخت وجه

اتصال به درگاه و پرداخت وجه سفارش

پردازش در سایت

پردازش سفارش شما توسط مدیران

دریافت لینک

دریافت لینک دانلود حداکثر تا 24 ساعت

اطلاعیه های سایت

  • همکاری پویا کتاب تنها با انتشارات مبانی در خصوص چاپ کتاب همکاری می کند.
  • توجه پویا کتاب خدماتی از قبیل: صفحه آرایی، طراحی روجلد، تغییر عکس‌های خانم (مناسب کردن پوشش)، مشاروه در خصوص چاپ کتاب، .... ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر با مدیر سایت تماس حاصل فرمایید.
  • تخفیف عمومیبرای بهره مند شدن از تخفیف عمومی (برای نسخه های دانلودی) می توانید در زمان واریز وجه آنلاین از کد تخفیف newcustomer استفاده کنید (این کد قابلیت استفاده یک بار را فقط دارد) ؛ مبلغ تخفیف 20 هزار تومان برای خرید 50 هزار تومان به بالا می باشد.
  • درگاه پرداختفعلا در حال حاضر تنها درگاه زرین پال فعال می باشد.
  • ارسال پستیخرید در صورتی که تا ساعت 11 انجام شود همان روز ارسال خواهد شد در غیر این صورت فردا صبح ارسال می شود (مدت زمان رسیدن مرسوله پستی 2 روز (به شرطی که تعطیلی نباشد) می باشد.

تبلیغات

موانع مدیریت زنان در ورزش

مقالات (فارسی) کاریردی در حیطه زنان

در سال هاي اخير حضور و مشاركت زنان در حوزه هاي مختلف نظير بازار كار، شركت در مجامع و انجمن هاي علمي وفرهنگي و به خصوص آموزش افزايش چشمگيري داشته است، اما به رغم مشاركت كمي، در بعد كيفي چندان رشدي مشاهده نشده و به حد مطلوب نرسيده است. اگرچه در سال هاي اخير زنان بيشتري در بازار كارحضور پيدا كرده و از نظر كمي تعدادشان افزايش پيدا كرده است، اما به لحاظ كيفي و ارتقا به سطوح مديريتي، نابرابري هايي ديده مي شود و زنان سهم اندكي در انتخاب شدن براي رتبه هاي بالاي مديريت سازماني داشتند.

جايگاه زنان در ورزش ، حتي در وضعيت برابري ساير شرايط، پايين تر از جايگاه مردان بوده است. آخرين آمارهاي اعلام شده از سوي مركز آمار ايران نشان مي دهد كه تفاوتي فاحش بين نرخ مشاركت اقتصادي مردان وزنان در ايران وجود دارد چنان كه اين نرخ براي مردان 72,9 درصد و براي براي زنان 18,5 درصد است. در عرصه هاي مديريتي و تصميم گيري نيز تنها حدود 5,2 درصد مديران كشور زن هستند و هر چه به سوي سطوح بالاي مديريتي ميرويم اين ميزان كاهش مي يابد و 1 درصد در سطوح مدير كل و معاون دستگاه مي رسد. نكته قابل توجه اين است كه از مديران ادارات كل ورزش و جوانان كشور هيچكدام زن نيستند.
آمار نشان دهنده حضور كمرنگ زنان در عرصه مديريت ورزشي است با توجه به موارد فوق در زمينه افزايش تحصيلات، تخصص و مشاركت اجتماعي و اقتصادي زنان، مسئله مورد بررسي اين است كه موانع مديريت زنان در ورزش چه مواردي مي باشد؟
نتایج تحقیقات نشان داد نگرش زنان به توانايي هاي خود مثبت بوده، ولي مردان، نگرشي منفي به توانايي ها و مديريت زنان دارند. نتايج نحقیقات نشان می دهد موانع حضور زنان در پست هاي مديريتي سازمان هاي ورزشي “نبود شرايط مساوي بين زنان و مردان براي رشد در سازمان ها” و “عدم اعتماد به زنان در فرهنگ ايران” بيشترين اشاره را در ميان مصاحبه شوندگان داشتد. و زنان عامل فرهنگي را بيشتردخيل مي دانستند ولي مردان عوامل فردي را عامل اوليه موانع مديريتي زنان قلمداد كردند. توجه به موانع فرهنگي و فرهنگ سازي از طريق رسانه ها كمك خواهد كرد تا زنان نيز پا به پاي مردان در امور مديريتي سازمان هاي ورزشي سهيم باشند.

 
برگرفته از مقاله الویت بندی موانع مدیریت زنان به روش تحلیل سلسله مراتبی (AHP)
محقق: سیده طاهره موسوی راد

تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
دسته بندی : دانستنی ها , مدیریتی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید