no-img

انتخاب

انتخاب محصول مورد نظر

افزودن به سبد

افزودن محصول به سبد خرید

پرداخت وجه

اتصال به درگاه و پرداخت وجه سفارش

پردازش در سایت

پردازش سفارش شما توسط مدیران

دریافت لینک

دریافت لینک دانلود حداکثر تا 24 ساعت

اطلاعیه های سایت

  • همکاری پویا کتاب تنها با انتشارات مبانی در خصوص چاپ کتاب همکاری می کند.
  • توجه پویا کتاب خدماتی از قبیل: صفحه آرایی، طراحی روجلد، تغییر عکس‌های خانم (مناسب کردن پوشش)، مشاروه در خصوص چاپ کتاب، .... ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر با مدیر سایت تماس حاصل فرمایید.
  • تخفیف عمومیبرای بهره مند شدن از تخفیف عمومی (برای نسخه های دانلودی) می توانید در زمان واریز وجه آنلاین از کد تخفیف newcustomer استفاده کنید (این کد قابلیت استفاده یک بار را فقط دارد) ؛ مبلغ تخفیف 20 هزار تومان برای خرید 50 هزار تومان به بالا می باشد.
  • درگاه پرداختفعلا در حال حاضر تنها درگاه زرین پال فعال می باشد.
  • ارسال پستیخرید در صورتی که تا ساعت 11 انجام شود همان روز ارسال خواهد شد در غیر این صورت فردا صبح ارسال می شود (مدت زمان رسیدن مرسوله پستی 2 روز (به شرطی که تعطیلی نباشد) می باشد.

تبلیغات

آکادمی ملی علوم، انیستو پزشکی و هیأت بورد غذا و تغذیه با همکاری اداره ی بهداشت کانادا نیاز انرژی برآورد شده (EER)[1] را برای مردان، زنان، کودکان، شیر خواران و زنان باردار و شیرده تهیه کرده است. نیاز انرژی برآورد شده عبارت است از متوسط دریافت انرژی رژیمی که پیش بینی می شود تعادل انرژی را همراه با سلامتی در بزرگسالان سالم با سن، جنس، وزن، قد و سطح فعالیت بدنی مشخص حفظ کند. نیاز انرژی برآورد شده در کودکان و زنان باردار و شیرده، شامل نیازهای انرژی همراه با تشگیل بافت ها و ترشح شیر به میزان مطلق با سلامتی مطلوب می باشد. جدول 1 مقادیر متوسط دریافت مرجع رژیمی (DRI)[2] را برای انرژی در افراد سالم فعال با قد، وزن و سن رفرانس فهرست کرده است.

 

معادلات جدیدی برای تخمین افراد به انرژی بر حسب گروهی که بدان تعلق دارند درست شده است که روش آب نشاندار نیز آن ها را تأیید کرده است. کادر 1 معادله های پیش بینی نیاز به انرژی را برای افرادی که وزن طبیعی دارند، نشان می دهد. همچنین معادلات کل انرژی مصرفی برای افراد دارای اضافه وزن و چاق و برای حفظ وزن در دختران و پسران چاق فهرست شده است. تمام معادلات برای حفظ وزن فعلی بدن (و تأمین رشد، هرگاه مناسب باشد) و سطح فعالیت کنونی برای زیر گروه های جمعیتی تهیه شده اند، اما برای کاستن از وزن مناسب نیست.

 

          سن، وزن، قد، جنس و سطح فالیت بدنی در نیاز برآورد شده انرژی افراد با سن 3 سال و بالاتر موثر هستند. اگر چه در شیر خواران و کودکان خردسال متغییرهایی مانند سن، جنس و نوع تغذیه (مانند شیر مادر یا شیر خشک) می توانند بر کل انرژی مصرفی تأثیر بگذارند، اما وزن به عنوان تنها عامل پیش بینی کل انرژی مصرفی کودک، تعیین شده است. برای شیر خواران و کودکان خردسال، کودکان سه تا 18 ساله ، و زنان باردار و شیرده علاوه بر کل انرژی مصرفی ، به کالری اضافی برای حمایت از بافت های مورد نیاز برای رشد، احتیاج می باشد. بنابراین، نیاز انرژی برآورده شده در این زیر گروه های جمعیتی عبارت خواهد بود از مجموع کل انرژی مصرفی به اضافه نیاز به کالری برای نهشت انرژی.

 

برای تمام افراد به استثنای شیر خواران و کودکان خرد سال، معادله های برآورد شامل ضریب فعالیت بدنی (PA)[3] است (کادر 1). ضریب فعالیت بدنی با چهار سطح فعالیت بدنی (PAL)[4]، شیوه ی زندگی مثل: بدون تحرک، فعالیت کم، فعال و بسیار فعال ، ارتباط دارد. به دلیل این که سطح فعالیت بدنی، نسبت کل انرژی مصرفی به مصرف انرژی پایه است، یعنی انرژی مصرف شده در طی فعالیت های زندگی روزمره ، بدین ترتیب سطح فعالیت بدنی در شیوه ی زندگی بدون تحرک، معادل 1 تا 29/1 است. طبقه بندی سطح فعالیت بدنی برای تمام گروه های شیوه ی زندگی به غیر از بی تحرک، بر حسب انرژی مصرف شده برای راه رفتن بر روی دستگاه پیاده روی توسط یک فرد بزرگسال تعیین می شود (جدول 2). معادل های پیاده روی برای یک فرد بزرگسال با وزن متوسط با سرعت 3 تا 4 مایل در ساعت، عبارت است از: 2 مایل در روز برای کمی فعال، 7 مایل در روز برای فعال و 17 مایل در روز برای بسیار فعال.


[1] Estimated Energy Requirement (EER)

[2] Dietary Reference Intake (DRI)

[3] Physical Activity (PA) Coeficient

[4] Physical Activity Level (PAL)

تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۶

تصاویر پیش نمایش

معادلات پیش بینی نیاز به انرژی-1
معادلات پیش بینی نیاز به انرژی-1
معادلات پیش بینی نیاز به انرژی-1
معادلات پیش بینی نیاز به انرژی-1

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید